Translate

среда, 25 ноября 2015 г.

13 грудня, о 12.00 в садибі "Кантрі-Хауз", село ЧЕЧЕЛЕВО, Кременчуцького р-ну в Полтавщині
Круглий стіл  " Staycation ("відпочинок вдома") 

            
 Захід спрямований на розвиток сільського зеленого туризму, зокрема на формат Staycation ("відпочинок вдома"), на відрождення традицій спільного гуляння-толоки, впровадження принципів локаворського руху, популяризацію Полтавщини, як сприятливого туристичного регіону , центру народної гастрономії та органічної їжі .
Все більшого інтересу в Україні та і у всьому світі набуває  формат відпочинку  Staycation ("відпочинок вдома" ). Це пов"язано з погіршенням матеріального стану та із загостренням тероризму у світі. І все більше людей не можуть з фінансових причин або просто  бояться їхати в далекі подорожі. Але (і що нас радує!) відпочинок в садибах сільського зеленого туризму все більше стає "модним" і користується попитом завдяки  популяризації і розвитку цього виду відпочинку.. 
Ми, команда однодумців і фахівців, фанатів сільського зеленого туризму, маємо чималенький досвід роботи в даному напрямку. Це і щоденно-діючі міні-програми і тематичні фестивалі, майстер-класи, Етносвята і обрядодії - одним словом - гостинність по-полтавськи!
Щиросердно запрошуємо  Вас  на  тематичний круглий стіл та народне гуляння традиційних Андріївських вечорниць, щоб Ви побачили на власні очі і нашу садибку в мальовничому селі Кременчуччини і  наші "старання". А ще - відчули неповторну Етноатмосферу  традиційних для нашого краю вечорниць, поласували народними стравами та напоями.
ЧЕКАЄМО на ВАС 13 грудня  на 12 годину  в садибі сільського зеленого туризму "Кантрі-Хауз".
інтерактивний  круглий-стіл відбудеться за сприяння та активної участі Уповноваженого представника Спілки сприяння сільського зеленого туризму в Полтавській області, етнолога, провідного популяризатора української традиційної культури Полтавщини, фундатрки ЕкоагроСадибки-музею "Лялина Світлиця", к.і.н. Олени Щербань.
Прохання зателефонувати за номером  067 771 38 55 і сповістити про своє рішення щодо участі.
Дякуємо за розуміння.
Надія Михайлова - фундаторка і власниця -Country House (Кантрі Хауз- заміський кластер-дім сільського зеленого туризму, правдивої їжі, органік-товарів ,етно-просвітництва та еко-освіти і відпочинку -Полтавська обл, Кременчуцький р-н,с.Чечелеве,вул.Лугова, 3)

Для приготування печатних медових пряників наші прабабусі брали дві склянки гречаного меду, ½ кг білого борошна, одну чайну ложку соди. Гречаний мед розігрівали на водяній бані до кипіння, поступово додаючи пшеничне борошно та соду, розтирали, щоб не утворювались грудки та знімали з вогню. Потім дерев`яною ложкою збивали тісто до однорідної маси. Коли ж тісто починало «плисти», цебто ставало м`яким, наші прабабусі  накривали його вишиваним рушником, щоб воно не пересохло та ставили його у прохолодне місце на 20-30 хвилин. Відстояне медове тісто руками розділяли на шматки, скачували їх у балабушки, а потім розплескували у коржі завтовшки з палець. Брали дерев`яну липову форму у вигляді «рибки», «вершника» чи «лева» та притрусивши її зверху борошном клали один із коржів зверху у виїмку форми та міцно-міцно заштовхували кулаками медове тісто до форми, тобто «запечатували»! Зайве тісто з дошки обрізали ножем. Потім перевертали на долоню форму та клали готовий «Миколайчик» на деко. За тим випікали в гарячій печі української хати до рум`яно-золотавого відтінку. Стежили щоб не перепеклось.

Випечені  «Миколайчики» діставали з печі та мастили зверху медом.
В наш час «Миколайчики» оздоблюють ще й глазур`ю. Для приготування глазурі береться одна склянка цукрової пудри та один яєчний білок. Для «засмачення» глазурі можна додати пів чайної ложки лимонного соку.
Саме за таким рецептом на «Мамаєвій Слободі» виготовляються печатні медівники «Миколайчики». Традиційно в Україні медівники мали різноманітний вигляд. Майстер різьбяр брав липову дошку та дбайливо вирізав із неї форму для печатного пряника медівника. Форми були різноманітного вигляду, це залежало від смаку, настрою та бажання замовника. 
Таким чином форма для печатного пряника могла бути у вигляді коня, з фігурою лева, із зображенням Юрія Переможця верхи на коні. Були також пряники у вигляді міфічний істот, але найпоширенішими були печатні медівники у вигляді рибки-карасика. Українські різьбярі в XVI-XVIII ст.., цебто в козацьку добу, найчастіше виготовляли форму у вигляді риби. Це тому, що Запорозькі козаки були православними лицарями, а риба - один з найперших і найдавніших християнських символів. Грецькою мовою риба це Іхфіс (Ίχθύς — авт.), тобто, перші літери словосполучення «Ісус Христос Син Божий Спаситель». Тобто зображення риби, це був символ, за яким впізнавали один одного перші християни. До того ж, перші апостоли були рибалками і Христос казав, що вони будуть ловцями людей…

Саме тому, продовжуючи традиції наших прадідів Запорозьких козаків, в печах українських хат на території «Мамаєвої Слободи» за давнім рецептом випікаються печатні медівники «Миколайчики» у вигляді рибки-карасика. Ці ж печатні медівники «Миколайчики» у вигляді  рибки і будуть кластись до подарунків дітлахам. Рибки є різного розміру: від маленьких і до великих. Також майстри-різьбярі виготовили в липових дошках форми у вигляді левів, коней, а також із написом «Мамаєва Слобода». Сподіваємось, що діти, котрі прийдуть до «Головної Резиденції Святого Миколая» впродовж року були слухняними, а відтак отримають у подарунок від Миколая багато цікавих дрібничок, серед яких і буде печатний медовий пряник «Миколайчик».

среда, 11 ноября 2015 г.

Сільський зелений туризм / Green rural tourism

Дорогі КОЛЕГИ!! 
Вкотре захотілося нагадати Вам про те, що я бачу перспективу розвитку сільського зеленого туризму і в Полтавщині і в Харківщині і в Сумщині, і в Україні загалом, в тому, що розвивати ми мусимо його на базі культурно-природної бази МІСЦЕВОСТІ, в якій живемо і працюємо!!!! це дійсно наша "фішка" - наша САМІСТЬ!! 
Це те, чого ні в кого немає. Немає абсолютно ніякого сенсу повторювати за кимось в архітектурі, назві, гастрономії, звичаях, ремеслах.... - Є ВСЕ СВОЄ. Місцеві люди підкажуть, розкажуть, покажуть. Саме оці "родзиночки" приваблюватимуть туриста. Не робіть із своїх потенційно унікальних зелених садиб мережу ідентичних один одному "макдональдсів".